сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Повремени прекини на сообраќајот на патот Кичево – Охрид

Сообраќајот без забрани, по наместа влажни коловози

Сообраќајот без забрани, по наместа влажни коловози

Поврзани вести

Поради изведување работи на пат, минирање, делницата Кичево – Охрид помеѓу планинскиот превој Пресека и село Врбјани денеска во одредени периоди од денот ќе биде во прекин.

Како што соопшти АМСМ, прекинот во сообраќајот на патот ќе биде во периодот помеѓу 12 и 14 часот и 15 и 17 часот во траење од 15 до 20 минути.

Најчитани вести