вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 39

Поврзување на македонски и британски граѓански организации

Проектот го имплементираат ЕУКЛИД Мрежата на социјални иноватори од Британија и Центарот за институционален развој ЦИРа од Македонија, со финансиска поддршка од Британската амбасада.

rakuvanje-500

Последни вести

Поврзаност меѓу граѓански организации од Македонија и Велика Британија ќе овозможи проектот „Civil Society Peer Exchanges“ што денеска ќе биде промовиран во Скопје.

Проектот го имплементираат ЕУКЛИД Мрежата на социјални иноватори од Британија и Центарот за институционален развој ЦИРа од Македонија, со финансиска поддршка од Британската амбасада.

На промоцијата најавено е обраќање на Кристин Винтербурн од Британската амбасада во Скопје, Еленор Морган, соработник за комуникации во ЕУКЛИД Мрежа на социјални иноватори и Зоран Стојковски, извршен директор на ЦИРа.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести