недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Повторно исчезната малолетничка од Скопје

Нов случај на исчезната малолетничка во Скопје

Missing_promo_Titlecard

Поврзани вести

Исчезната малолетничка од Скопје – исчезнувањето вчера во полициска станица Бит Пазар го пријавила нејзиниот старател, триесет и тригодишната Ф.И.

Од полиција велат дека преземаат мерки за пронаоѓање на малолетното девојче.

Трета исчезната малолетничка за еден месец

Во последно време исчезнувањето е се почеста појава, особено кога станува збор за малолетната популација.

Мотивите за исчезнувањата се уште се непознати, но статистиките покажуваат дека најчесто причина за тоа се интензивирањето на трговијата со луѓе, меѓутоа во некои случаи тоа можат да бидат и обичните домашни расправии.

 

На ова исчезнување му претходат низа други случаи.

 

 

Најчитани вести