сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Повторно одложено рочиштето за „Диво Насеље“

Одложено е рочиштето за случајот „Диво Насеље“, во кој 37 лица се осомничени за тероризам.

divo-naselje-24-Custom-740x492-640x426

Поврзани вести

Според судијката, нема просторија што ќе ги исполни сите технички и безбедносни услови, во кои би се одвивало судењето.

Минатата недела Кривичниот суд донесе одлука за спојување на предметите од „Диво Насеље“ и „Молња“, во кој на уште осум лица им се суди за истите кривични дела.

Најчитани вести