петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Повторно отворена градинката Корчагин

градинка-Корчагин-Пепелашка-2

Поврзани вести

Стотина деца од  „Раде Јовчевски – Корчагин“ од денеска се повторно згрижени во градинката и се со своите воспитувачки.

Штетите од поплавата се санирани, плочките се обновени и се создадени услови децата повторно да се вратат.

Храната, до санација на кујната се носи од друг објект.

Кујната ќе се реновира комплетно за околу една недела.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести