недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Повторно одложен почетокот на првенството во куглање

kuglanje-wide-jpg_660x330

Последни вести

Кугларската федерација на Македонија сака да ја извести јавноста дека почетокот на вториот дел од првенството во куглање се одложува за уште една дополнителна недела и истото треба да започне во сабота (07.03.2015 година).

Причината за одложувањето на почетокот на вториот дел од првенството во куглање се проблемите кои настанаа со трансферот на играчот Бојан Влакевски од екипата на Макпетрол во екипата на Вардар 2014.

Кугларската федерација на Македонија активно партиципира во изнаоѓање на решение кое е прифатливо за сите инволвирани страни, со цел нормален тек на преостанатиот дел од првенството.

Најчитани вести