среда, 24 мај 2017  |  Вести денес: 0

Повторно силен земјотрес на Еквадор

земјотрес

Поврзани вести

Земјотрес со интензитет од шест степени според Рихтерова скала го погоди Еквадор, соопшти американскиот Геофизички институт.

Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Епицентарот на потресот се наоѓал на 100 километри северозападно од Портовехо и на длабочина од 10 километри под површината на земјата.

Минатата сабота катастрофален земјотрес со интензитет од 7,8 степени го погоди Еквадор, при што загинаа 587 луѓе.

Најчитани вести