четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 49

Повторно земјотрес во Македонија

Овој земјотрес најинтензивно е почувствуван во регионот на Дојран и во Северна Грција.

земјотрес

Последни вести

Точно во 15.02 часот денеска регистриран е земјотрес на 138 километри североисточно од Скопје, односно на 7 километри северно од Стар Дојран.

Земјотресот бил со јачина од 3,4 степени по Рихтеровата скала и на длабочина од 2 километри.

Овој земјотрес најинтензивно е почувствуван во регионот на Дојран и во Северна Грција.

 

Најчитани вести