Крими хроника

Избувна пожар во Демир Хисар, едно лице починато

Избувна пожар во Демир Хисар, едно лице починато

Избувна пожар во Демир Хисар, едно лице починато. Вчера вечер, околу 23:00 часот во с.Мренога, Демир Хисар, избувнал пожар во куќа во која престојувал 71 годишниот Т.Ж. од Скопје кој изгорел дел од кровната конструкција и опожарен еден кревет.

Пожарот е изгаснат во 02:00 часот по полноќ од страна на противпожарната станица во Демир Хисар.

Увидот на лице место е извршен од увидната екипа на Демир Хисар, а причинетата материјалната штета дополнително ќе биде утврдена.