вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 34

Пожар изгоре кат и покрив од куќа во Скопје

Целосно е изгорен горниот кат и покривот од куќа на ул. „Индира Ганди“ во Скопје, сопственост на А.Е. (60), во пожар кој од засега непознати причини избувнал ноќеска. 

Поврзани вести

Како што соопшти МВР, пожарот во ЕИК бил пријавен во 4.20 часот и бил  изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита.

Увид на местото на настанот ќе се врши во текот на денов.

Најчитани вести