четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Пожар југоисточно од Атина

pozar

Последни вести

Југоисточно од Атина, во областа на Каливиа денеска избувна шумски пожар, кој засега не загроозува станбени области.

Како што јави дописникот на МИА од Атина, огнената стихија ја гаснат 30 пожарникари и 10 противпожарни возила, два канадери и два хеликоптери.

Најчитани вести