недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Голем шумски пожар во Калифорнија

Голем шумски пожар во Калифорнија

Голем шумски пожар во Калифорнија

Поврзани вести

Голем шумски пожар вчера ја зафати Калифорнија. Пожарот се проширил преку автопатот кон планините. Засега нема информации за повредени луѓе.

На автопатот има од 50 до 70 напуштени автомобили, а неколку ленти се затворени, поради што настанал сообраќаен застој.

Поради влијанието на жешките пустински ветрови, огнот избил долж главниот автопат меѓу Јужна Калифорнија и Лас Вегас.

Најчитани вести