среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Опожарена куќа позади средното училиште „Димитар Влахов“

Беснее пожар над Велес

Беснее пожар над Велес

Последни вести

Утрово во 10 часот и 20 минути избувна пожар во куќа на „Трета Македонска Бригада“ позади средното училиште „Димитар Влахов“.

Според информациите од Противпожарната служба, зафатена е покривната конструкција, а во гаснење на пожарот учествуваат седум возила.

Најчитани вести