сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 36

Пожар на булеварот Партизански одреди (ВИДЕО)

pozar-3-1-640x480

Поврзани вести

Изби пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа „Макпетрол“ на булеварот „Партизански одреди“.

Засега нема информации од кои причини е избиен пожарот и што точно е зафатено од пламените, пренесува Курир.

Очевидци велат дека станува збор за објект до ГУЦ познат како Завод за архитектура и урбанизам. Се’ уште нема информации како избил пожарот.

pozarna

 

Најчитани вести