четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 53

Пожар во бараките на општина Кисела Вода

Пожар кој причини незначителна материјална штета синоќа избувна во бараките во општина Кисела Вода.

pozar-1

Поврзани вести

Како што информираа од ТППЕ од Скопје и од општина Кисела Вода со пожарот кој избувна во 22 часот зафатен е дел од конструкцијата и причинате е незначителна материјална штета.

Пожарот е избувнат во барака која општината не ја користи за сопствени цели, туку ја дава под наем.

Најчитани вести