петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Пожар во Битола – Петгодишно дете е во животна опасност

138303-36164-52481

Поврзани вести

Во Битола ул.„Мукос“ вчера околу 16.00 часот во куќа, во една од собите од непознати причини настанал пожар, во кој со тешки телесни повреди се стекнало петгодишно дете во пределот на рацете, нозете и лицето и е во животна опасност.

По укажаната медицинска помош во Клиничката болница во Битола ќе биде префрлено во Ургентен центар -Скопје, додека со телесни повреди се здобиле Б.Ј.(32) и двегодишно дете. Пожарот е изгаснат од страна на ТППЕ-Битола.

Најчитани вести