петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Пожар во близина на НАТО базата во Измир

Голем пожар изби синоќа во близина на базата на НАТО во турската провинција Измир.

pozar

Последни вести

Голем пожар изби синоќа во близина на базата на НАТО во турската провинција Измир.

Во моментов властите ја испитуваат можноста за саботажа. Поради силниот ветер, огнената стихија брзо се проширила до воената база.

Според информациите на Си Ен Ен-Турк, пожарот се заканува да загрози повеќе населени области, а веќе зафатил дел од еден дом за старци.

И покрај интензивните напори на војниците од Алијансата да го стават пожарот под контрола, тој и понатаму се шири кон магацин за оружје, објави Т24 њуз.

Најчитани вести