петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 48

Пожар во близина на Света Гора во Грција

pozar

Последни вести

Пожар го зафати шумскиот реон близу гратчето Унануполис на полуостровот Халкидики, што се наоѓа на патот кој води до Света Гора, јави интернет порталот на грчкиот весник „Катимерини”, пренесува МИА.

Огнот бесне зад блискиот хотел „Аристотел”, но засега нема опасност да биде зафатен.

Во операцијата за гаснењето на пожарот учествуваат 17 противпожарни возила, 34 пожарникари, 22 војници, два авиона „Канадер” и два хеликоптера.

Најчитани вести