среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Пожар во центар за бегалци во Германија

GERMANY FIRE

Последни вести

Непознати лица предизвикале пожар во прифатен центар за бегалци во општината Фрамар, во германската покраина Турингија.

Биле запалени мобилните тоалети, поставени пред фискултурната сала, во која се сместени 10 бегалци. Огнот ја зафатил фасадата на зградата.

Пожарникарски екипи веднаш го изгаснале пожарот, во кој нема повредени.

Во текот на минатата ноќ пожар избувнал и во идниот прифатен центар за бегалци во градот Ксантен, во покраината Северна Рајна-Вестфалија.

Најчитани вести