понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 61

Пожар во Чаир, целосно изгоре стан

Стан изгоре во пожар во Чаир. Три противпожарни возила учествувале во гаснењето на пожарот и едно специјално возило со скали.

Pozar500

Последни вести

Денеска околку пладне избувна голем пожар во населбата Чаир, во кој целосно изгоре стан.

 

Причините не се познати, но според сведоштвото на жената која сама била дома најверојано се случила мала експлозија на дел од инсталацијата во една од собите.

 

Таа со помош на соседите успеала да излезе пред зградата, а во тоа време бол повикан и нејзниот сопруг кој се наоѓал во близина.

 

Во гаснењето на пожарот учествуваа три против пожарни возила.

 

На самото место пристигнала и екипа на итната медицинска помош која освен само констатирала вознемиреност кај сопружниците чиј стан изгоре.

Најчитани вести