четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Пожар во хотел во Прага во кој се сместени македонски средношколци?!

Директорот на средното училиште „Ѓорѓи Димитров“ потврдил дека неговото училиште има деца на екскурзија во Прага.

tophotel

Поврзани вести

Вчеравечер околу седумдесет гости биле евакуирани од „Топ хотелот“ во Прага во кој избил пожар. Во хотелот имало и средношколци од повеќе училишта во Македонија, пишува „Република“.

Според порталот „Република“, кој се повикува на информации добиени од читатели, пожарот избувнал околу еден часот по полноќ, на петтиот кат од хотелот.  Седумдесет гости биле евакуирани, меѓу кои и средношколците од Македонија, кои во моментот само што се вратиле од дискотека. Меѓу нив завладеала паника, а ноќта ја поминале под отворено небо.

Директорот на средното училиште „Ѓорги Димитров“ од Скопје потврдил дека неговото училиште има деца на екскурзија во Прага, но кажал оти немал информации дека во хотелот во кој се сместени имало пожар.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести