четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Пожар во хотел на плоштадот „Македонија“

pozarnikar

Поврзани вести

Помал пожар избил вчеравечер во хотелот Сквер лоциран над кафулето Тренд на плоштадот „Македонија“.

Се работи за помал пожар, најверојатно на оџакот на хотелот, кој веднаш е локализиран и изгаснат, а причинета е само материјална штета – изјавил Благоја Менковски, командир на скопската противпожарна бригада.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести