Крими хроника

Пожар во куќа во Петровец, повредени нема

Пожар во куќа во Петровец, повредени нема

Куќата е сопственост на Љ.К., а била опожарена околу 21.30 часот, од засега непознати причини.

Интервенирала Бригадата за противпожарна заштита и го изгазнала пожарот. Увид на местото на настанот ќе се врши во текот на денов.