вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 36

Пожар во куќа во струшко Делогожда

Вчера настанал пожар во куќа во струшко Делогожда. Како што информира МВР ноќта помеѓу понеделникот и вторникот во 01.30 часот во ело.Делогожда, струшко, во куќа сопственост на Р.М. (53) од запален оџак настанал пожар.

pozar

Поврзани вести

Вчера настанал пожар во куќа во струшко Делогожда. Како што информира МВР ноќта помеѓу понеделникот и вторникот во 01.30 часот во ело.Делогожда, струшко, во куќа сопственост на Р.М. (53) од запален оџак настанал пожар.

Во пожарот изгорела половина од кровната конструкција, дел од мебелот во поткровјето и дел од покуќнината.

Од страна на Територијалната противпожарна единица-Струга пожарот е изгаснат. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на ПС-Струга, а повредени лица нема.

Најчитани вести