Пожар во офицерски дом во Битола

Во петокот вечерат пожар го зафати Офицерскиот дом во Битола, еден од најубавите архитектонски зданија на Широк Сокак. Пожарот се случил откако бездомник влегол во објектот и запалил оган да се загрее, по некое време огнот се проширил и предизвикал пожар. Реагирала противпожарна единица, по што пожарот бил изгаснат. Овој немил настан за малку ќе … Продолжи со читање Пожар во офицерски дом во Битола