недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 41

Пожар во ОУ „Ј.Х.Песталоци“ во Скопје, повредени нема

Во ОУ „Ј.Х.Песталоци“ во Скопје вечера попладне избувнал пожар на покривната конструкција. Повредени нема, а причинета е само материјална, соопшти денеска МВР.

свр

Поврзани вести

По интервенција на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, пожарот бил локализиран.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје при што е пронајден дел од изгорена метла поради што постои сомнение дека пожарот е подметнат и дека е сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

Најчитани вести