Македонија,Крими хроника

Пожар во супермаркет во Скопје

Пожар во супермаркет во Скопје
Пожар во супермаркет

Вечерва изби пожар во супермаркет на Тинекс спроти Бриколаж во Скопје.

Како што јавуваат нашите читатели кои ни ги испратија овие фотографии, на терен се повеќе противпожарни екипи. Нема информации за причините поради кои што избил пожарот и за висината на материјалната штета. Истиот објект на Тинекс се запали и пред неколку години, пишува Прес24.

Пред неколку години изби пожар изби во истиот супермаркет.

ФОТО: Прес24.мк