четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 49

Пожар во Усје, почина жена

Седумдесет годишна жена почина откако вчера избувнал пожар во нејзината куќа во Усје најверојатно од греалко.

усје

Поврзани вести

Жената која била парализирана и неподвижна од чадот во просторијата се задушила и починала. Од доктор од Итна медицинска помош констатирана била смрт. Пожарот бил изгаснат од екипа на БППЗ, а куќата била целосно опожарена.

По наредба на ЈО, телото на починатата е дадено на обдукција. Се работи на целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести