сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 36

Пожар во висококатница во Истанбул

pozar

Последни вести

Пожар зафати висококатница во Истанбул, јави туирската телевизија Си-Ен-Ен Турк.

Инцидентот се случил во квартот Малтепе. Во зградата која е во пламен, има голем број блокирани луѓе, јави Си-Ен-Ен-Турк.

Најчитани вести