петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Пожар во зграда со работници во Германија, 12 повредени

пожар

Поврзани вести

Дванаесет лица се повредени во пожар кој избувнал во зграда во која престојувале работници во Германија.

Работниците во најголем дел биле од Бугарија и Полска.

Полицијата соопшти дека петмина од настраданите во овој пожар во градот Гуденсберг, во провинцијата Хесен, се потешко повредени.

Засега не е позната причината за пожарот, што довел до делумно уривање на полудрвената зграда.

Најчитани вести