сабота, 25 март 2017  |  Вести денес: 24

Позата не е важна: Што е потребно за жената да доживее оргазам?

pozata-ne-e-vazna-sto-e-potrebno-za-zenata-da-dozivee-orgazam-01

Последни вести

Десетина стручњаци го потврдуваат она што жените со години го признаваат. За добар секс не е важна позата во која сте и истата не секогаш може да ве доведе до оргазам.

До оргазам може да доведе исклучиво стимулација на клиторисот и тоа е единствениот „трик“ со кој жената ќе го достигне врвот.

Затоа, секој маж мора да знае што да прави.

Корисно е да знаете дека на многу жени директниот притисок не им е пријатен. Внимателните, кружни движења од друга страна пак се совршено решение.

Сепак, најдобро е да ги следите нејзините реакции ако сакате да излезете на вистинскиот пат.

Најчитани вести