четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 37

Пожар беснее на островот Крит

pozar

Последни вести

Голем пожар уништи огромни шумски површини на Крит, во близина на населените места кај граот Ираклион.

Засега нема опасност за локалното население, но гаснењето на пожарот е отежнато поради силниот ветер.

Причините за огнената стихија се уште не се познати.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести