недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Пожар беснее на Пелопонез

Голем шумски пожар од вчера беснее во централниот дел на Пелопонез. Поради силниот ветер стихијата брзо се проширила и стигнала до неколку населелни места. Населениете места зафатени од пожарот се евакуирани.

download

Последни вести

Голем шумски пожар од вчера беснее во централниот дел на Пелопонез. Поради силниот ветер стихијата брзо се проширила и стигнала до неколку населелни места. Населениете места зафатени од пожарот се евакуирани.

Пожарникари и авиони се испратени со населбата Ватија, која се наоѓа во областа Мани каде што со пожарот е зафатена нискостеблеста шума.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести