петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пожар беснее во реонот на Атина

Грчкото национално радио пренесе дека пожарот што синоќа го зафати реонот на Атина делумно е ставен под контрола.

fire-630x418

Последни вести

Пожарот започнаал да беснее во реонот на градот Пеанија, крај Атина. Огнот уништи шумски и земјоделски површини.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести