недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Пожар избувна во затворот во Идризово

pozarnikar

Поврзани вести

Пожар избил во затворот во Иризово околу 5 часот изутринава.

Причините за пожарот засега се непознати, а пламените јазици целосно ја изгореле работилницата за резбање, заедно со кровната конструкција.

Пожарот бил локализиран во 5 часот и 30 минути.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести