четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пожар ја уништи фабриката „Кри-Кри“ во северна Грција

kri_kri

Поврзани вести

Противпожарната служба во Грција ги истражува причините за силниот пожар што речиси целосно ја изгоре фабрика за производство на млечни производи „Кри-Кри“ во северниот град Сер, пишува „Катимерини“.

Сите вработени кои биле на работа во моментот на инцидентот, успешно биле евакуирани. Пожарот ги уништи објектите за обработка и чување на млечни производи во фабриката, која е еден од главните работодавци во градот.

За гаснење на пожарот беа испратени 13 возила на противпожарната, 35 пожарникари и десетици спасители кои се бореа во текот на неколку часа за да го совладате огнот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести