вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Пожар на албанско-македонската граница

images

Последни вести

Дирекцијата за заштита и спасување информира дека на територијата на Република Албанија, денеска избил пожар, во близина на македонската граница. Оттаму додаваат дека пожарот се држи под контрола и сеуште е лоциран на албанска страна. На терен, дирекцијата има ангажирано екипи од НП Галичица и ТППЕ Охрид.

Од Дирекцијата додаваат и дека денеска во 14:15 часот во близина на селото Горно Татеши, Струшко локализиран е пожар на отворен простор кој има зафатено нискостеблеста шума. Во моментов пожарот го гасат четворица пожарникари со едно возило, а од дирекцијата е испратен уште еден тим од осум лица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести