вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Пожар на Централниот терен на Вимблдон

vimbldon

Поврзани вести

Алармот за пожар се активира синоќа на Централниот терен на Вимблдон, веднаш по завршувањето на мечот меѓу Серена Вилијамс и Тимеа Бабош, по што организаторите одлучија да ги испразнат трибините.

Противпожарната служба брзо реагираше и го изгасна пожарот кој настана поради дефект на електричната инсталација.

“Ол Ингланд клуб” нема никаква материјална штета и се очекува денеска на овој терен да продолжат предвидените мечеви.

Најчитани вести