четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Пожар на пазар во Кина, 15 лица загинаа

Петнаесет лица загинаа во пожарот што ноќеска избувнал на пазар за земјоделски производи во кинескиот град Шенжен

kina pozar

Поврзани вести

Во пожар што ноќеска зафатил еден пазар за земјоделски производи во градот Шенжен на југот на Кина животот го изгубиле најмалку 15 лица, а петмина се повредени.

Пожарот на големиот пазар избил по полноќ и зафатил површина од 1.000 квадратни метри, пред пожарникарите да го стават под контрола.

Спасувачките служби и пожарникарите и понатаму трагаат по преживеани. Причината за пожарот се уште не е утврдена, пренесува АП.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести