петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Гори куќа спроти Католичката црква

pozar

Последни вести

Пожар изби предмалку во куќа спроти Католичката црква во ценарот на Скопје.

На терен се неколку противпожарни возила кои го гаснат пожарот кој избувнал во напуштена куќа.

Неофицијално, пожарот бил пријавен од лица од соседните куќи поради опасност нивните домови да бидат зафатени.

Повеќе детали наскоро.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести