среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Пожар во Битола

download (7)

Последни вести

Вчера околу 14,00 часот во с.Буково, битолско, настанал пожар во куќа сопственост на Драгица Ш.(76).

Од страна на екипа од ТППЕ-Битола пожарот бил изгаснат.

Околу 17,00 часот, кога бил извршен увид од страна на екипа од СВР Битола, било забележано дека при пожарот во куќата, сопственичката на истата изгорела.

Причина за пожарот е несоодветно ракување со грејното тело.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести