недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пожар во центарот на Гостивар

Три пожарникарни коли го гаснеле пожарот, кој се претпоставува дека бил поради стара инсталација, а за сега нема сомнежи дека бил подметнат.

gostivar500

Поврзани вести

Голем пожар попладнево ги зафати бараките во центарот на Гостивар, кои се наоѓаат во близина на Спортската сала.

Три пожарникарни коли го гаснеле пожарот, кој се претпоставува дека бил поради стара инсталација, а за сега нема сомнежи дека бил подметнат.

gostivarr500

Пожарот зафатил неколку бараки и дел од кафе-барот кој се наоѓа во близина на бараките.

gosttivarr500

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести