понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Пожар во центарот на Кавадарци

Пожар зафатил дуќан во централното подрачје на Кавадарци, информирал попладнево командирот на територијалната противпожарна единица од овој град, Илчо Богевски

kolotovka

Последни вести

, пренесоа медиумите.

„Интервениравме со две противпожарни возила и 4 пожарникари и успеавме да го запреме огнот да не се прошири на околните објекти“, соопштил Богевски.

Се утврдуваат причините за пожарот и висината на материјалната штета.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести