вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Пожар во домот „25-ти Мај“ во Бутел

Нема повредени лица во пожарот

pozarnaaa

Поврзани вести

Попладнево избил пожар во неколку соби од домот за деца со воспитно социјални проблеми „25-ти Мај“, кој што се наоѓа во скопската населба Бутел.

Пожарот избил на третиот кат од домот, а според првичните информации нема повредени лица.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести