среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пожар во домот на Милчо Манчевски

Манчевски бил во куќата, но за среќа во пожарот никој не бил повреден

pozarnikari

Поврзани вести

Пожар избувнал рано утрово во домот на режисерот Милчо Манчевски, но за среќа со брза интервеницја на противпожарната бригада огнот бил изгаснат без поголеми штети.

Информативниот портал Курир, јавува дека на поќарот интервенирале три противпожарни возила и осум пожарникари.
Според информациите пожарот избувнал во подрумските простории на куќата најверојатно од електричен кабел кој бил поставен за осветлување.

Манчевски бил во куќата, но за среќа во пожарот никој не бил повреден.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести