петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Пожар во хотелот „Црeшово топче“ во Пробиштип

Според првичните информации од штипската полиција, пожарот избувнач во два часот по полноќ, а нема повредени.

g_pozar

Поврзани вести

Пожар избувнал во хотелот „Црешово топче“ во центарот на Пробиштип, за среќа нема повредени.

Според првичните информации од штипската полиција, пожарот избувнач во два часот по полноќ, а нема повредени.

Огнената стихија почнала да се шири од кујната и зафатила дел од првиот кат  и кровната конструкција на хотелот.

Во гаснењето на пожарот, освен пожарникарите од Пробиштип, учествува и штипската противпожарна единица.

Од полиција велат дека пожарникарите сè уште се во хотелот  каде го догаснуваат пожарот. Полицискиот увид е во тек.

Повеќе детатли околу пожарот и причинитза несреќата надлежните најавуваат во текот на денот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести