среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Пожар во источна Атика

pozarrrrrr

Поврзани вести

Голем пожар денеска избувна во близина на Стамата, во источниот дел на Атика, јави дописникот на МИА од Атина.

Во гаснењето на огнената стихија учествуваат 55 пожарникари со 19 противпожарни возила, два хеликоптери и двата канадери.

Во областа дува силен ветар, што го отежнува гаснењето.

Најчитани вести