среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Пожар во кафуле во „Рамстор“

Пожарот избувнал утрово, но за среќа пожарникарите реагирале брзо и недозволиле да се прошири во останатите локали од трговскиот центар

RamstorTrgovski

Поврзани вести

Пожар избувал утрово во кафуле во трговскиот центар „Рамстор“ во центарот на Скопје.

За среќа, пожарот кратко по избувнувањето е ставен под контрола и целосно изгаснат од скопската противпожарна бригада.

Пожарот избувнал во кафуле на вториот кат од трговскиот центар. На гасење на пожарот интервенирале две противпожарни возила.

Командантот Благоја Менковски вели дека по повикот веднаш реагирале и пожарот е локализиран, на терен е оставен тим поради претпазливост.

Поради пожарот вториот кат од „Рамстор“ е затворен и обезбедувањето не дозволува пристап до тој дел од трговскиот центар.

Причините за пожарот за сега не се познати. Повеќе информации се очекуваат подоцна.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести