недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Пожар во куќа во Тетово

20140625141006

Последни вести

Утрово, околу 2 часот по полноќ во Тетово на улицата Кумановска, настана пожар во кој целосно изгореле еден кат од куќата и покриваната конструкција.

Причината за пожарот, според Министерството за внатрешни работи, е семејна расправија меѓу Е.Б. (37), кој бил во алкохолизирана состојба и неговиот татко.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести