петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Пожар во куќа во Велес, спасени четири деца

pozar

Последни вести

Пожар избувна вчера претпладне во куќа на улица „Пеце Димов“ број 62 во населбата Керамидна во новиот дел на Велес, при што целосно изгореа покривот, дел од катот и покуќнината.

Пожарникарите успеаја навреме да ги извлечат четирите деца кои во тоа време спиеле, велат за МИА од Територијалната противпожарна единица од Велес. Мајката на децата спиела во соседната соба. Пожарникарите по јавувањето за пожарот од страна на соседите веднаш реагирале со две возила и пет пожарникари.

Според првичните сознанија, причина за пожарот  е неиспарвен кабел од електрична инсталација.

Љупчо Лепидовски, командир на ТППЕ од Велес изјави дека е направен увид од припадници на велешката полицијата кои работат на утврдување на причините за пожарот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести